Mis on ÕK?

Õgmu Kuningriigi Ajutine Valitsus kuulutab välja Õgmlandia rahva uue juhi valimised. Selleks kutsutakse saarele kuusteist kõige vapramat ja osavamat kodanikku, et selgitada neist mitmekesiste proovilepanekute abil kõige väärilisem.

Nelja linna kodanikud peavad võistluslikes mängudes ning ülesannetes näitama meelekindlust ja kavalust, tõestamaks enda paremust. Võiduka meeskonna liider kroonitakse Õgmlandia kuningaks ning tema lähikondlastest saavad senaatorid kuulsusrikkas Õgmu senatis.

Istung
Kuidas mina sellest osa saan?

Saada meile enesekirjeldus (sh põhjenda enda osalemissoovi), oma kontaktandmed (e-mail + telefon, sünniaeg ja -koht) ja foto endast aadressil matisleima@gmail.com. Tasuda tuleb ka osalusmaks 35€. See tehtud, on koht saarel sinu!

Iga Õgmu Kuningriigil osaleja saab kodakondsuse märgiks mitmeaastase passi, kuhu kantakse isikutuvastuseks vajalikud andmed ning lüüakse tempel (viisa) iga osaletud aasta kohta. Ühtlasi varustatakse kodanikud kuningriigi kaardi, mängureeglite ja toiduga kõigiks kolmeks päevaks.

Viisad
Milles me võistlema hakkame?

Tegevusi, milles saarel olles mõõtu võetakse, on lugematu hulk. Proovile pannakse muuhulgas loodusest leitud materjaliga ehitamise võimed, loovus kunsti tegemise näol, hiilimis- ja varitsusoskused, motiveeritus tingida ja kaubelda, diplomaatilised oskused, kulinaarsed ideed ja võimed need mõtted realiseerida, täpsus, tähelepanelikkus, kiirus, õppimis- ja kohanemisvõime. Neljandat korda toimub saarel Nenexi MM. See kõik on tõepoolest vaid osa eesootavast!

Öine Alias

Mida me sööme?

Igal linnal on toiduvaru. Toorainete ja metsas leiduva* kombineerimine ning vabaõhukokkamine on olulised kogu võistkonna jaoks. Linnade varud on erinevad ja hea kaupleja rõõmustab kindlasti kõiki kaasnäljaseid.
*Lisaks kookospähklitele ja banaanikobaratele on Õgmu metsadest ka ananasse leitud.

Dessert à la Nõmme
Mida ma kaasa tohin võtta?

Kõik riigipea- ja senaatorikandidaadid alustavad võiduelamist ühesugusest lähteolukorrast. Igas linnas on ööbimise tarvis telk neljale inimesele. Enda heaolu silmas pidades tasub kaasa võtta magamiskott, rätt, hügieenitarbed (sh vajadusel ravimid), (ujumis)riided, nuga, lamp.

Ühtlasi ei too ükski kodanik endaga kaasa toitu, elektroonikaseadmeid, meelemürke, tööriistu (v.a. nuga), trükiseid, tulealustusvahendeid ja mis kõige olulisem – maha jäävad kõik kellad, sest õiget aega näitavad need vaid kaks korda ööpäevas:

Õgmul on kell alati kümme – teisisõnu pole Õgmul ajaga lihtsalt mingit pistmist. See väike ning hoomamatult tähtsusetu saarekuningriik elab oma kultuuri ja kodanikega väljaspool ajadimensiooni mitte kuhugi kiirustamata.

pime saar